top of page
Szukaj

THANKSGIVING w Ameryce - Historia przybycia pierwszych osadników na statku Mayflower i pochodzenie n

Jeśli jesteś ciekawy historii Stanów Zjednoczonych i chciałbyś poznać fascynującą historię za świętem "Thanksgiving", to ten artykuł jest dla Ciebie. Dzisiaj opowiemy o wydarzeniach, które dały początek temu wyjątkowemu świętu oraz o znaczeniu nazwy "Thanksgiving".


Pierwsi osadnicy na statku Mayflower


Historia święta "Thanksgiving" w Ameryce ma swoje korzenie w roku 1620, kiedy grupa angielskich osadników, znanych jako "Pilgrims" (Pielgrzymi), przybyła na pokładzie statku Mayflower do Nowego Świata. Po długim i trudnym rejsie przez Atlantyk, osiedlili się w Plymouth, obecnie w stanie Massachusetts. Ci Pielgrzymi uciekali przed prześladowaniami religijnymi w Anglii i marzyli o wolności wyznania.


Pierwszy rok w Nowym Świecie był trudny. Osadnicy musieli zmagać się z trudnościami związanymi z brakiem żywności, chorobami i zimowymi warunkami. Wiosną 1621 roku, przybywając na pokładzie statku Mayflower, na miejscu spotkali przyjaznych Indian z plemienia Wampanoag. Dzięki pomocy tubylców i wspólnemu wysiłkowi obu grup, osadnicy przetrwali. To właśnie ta współpraca i wdzięczność za pomoc w przetrwaniu stały się podstawą obchodzenia święta "Thanksgiving".


Dlaczego nazywa się to "Thanksgiving"?


Nazwa "Thanksgiving" oznacza "Dziękczynienie" i doskonale oddaje istotę tego święta. Pierwotnie "Thanksgiving" było dniem modlitw i dziękczynienia Bogu za obfite plony oraz za to, że osadnicy przetrwali trudne czasy. To czas, kiedy ludzie modlili się i dziękowali za błogosławieństwa, jakie otrzymali.


Dzisiaj "Thanksgiving" jest obchodzone w czwarty czwartek listopada w Stanach Zjednoczonych jako czas skupienia na rodzinie, przyjaciołach i wdzięczności. Tradycyjnie serwowane jest wtedy danie główne, czyli pieczona indyczka, oraz inne smakowite potrawy.


Jak możemy Ci pomóc?


Jeśli jesteś zainteresowany pogłębieniem swojej wiedzy o historii i kulturze Stanów Zjednoczonych, a także chcesz doskonalić swoje umiejętności językowe, to jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. W szkole językowej "You&I" w Białymstoku oferujemy specjalne lekcje z języka angielskiego, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele.


Thanksgiving w Ameryce to jedno z najważniejszych świąt, które łączy historię i tradycje. Dzięki zrozumieniu jego korzeni i znaczenia nazwy "Thanksgiving", możesz jeszcze lepiej zrozumieć kulturę i historię Stanów Zjednoczonych. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym święcie i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności językowe? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci osiągnąć sukces!

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

W języku angielskim istnieje kilka czasów, które służą do wyrażania różnych momentów w czasie oraz ich relacji. Oto główne czasy wraz z krótkim opisem i przykładami zdań dla każdego z nich: Present Si

Opis obrazka stanowi istotny element oceny Twoich umiejętności językowych na każdym egzaminie, czy to matura ustna, FCE, CAE, czy CPE. Pamiętaj, że kluczowe jest zrozumienie charakteru egzaminu, dlate

bottom of page