top of page
Szukaj

Która część mózgu odpowiada za zapamiętywanie i nauczanie języków obcych?

Kiedy zaczynamy naukę nowego języka, nasz mózg pracuje na pełnych obrotach. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, która część mózgu jest odpowiedzialna za proces zapamiętywania i nauczania języków obcych? Zanurzmy się w fascynujący świat neurologii językowej!


1. Broca i Wernicke – centra językowe mózgu


Dwie główne części mózgu, które odgrywają kluczową rolę w przetwarzaniu języka, to obszar Broca i obszar Wernicke. Obszar Broca, zlokalizowany w lewym płacie czołowym, jest odpowiedzialny za produkcję mowy i gramatykę. Z kolei obszar Wernicke, znajdujący się w lewym płacie skroniowym, odpowiada za rozumienie mowy.


2. Hipokamp – magazyn pamięci


Kiedy uczymy się nowych słów i fraz, hipokamp odgrywa kluczową rolę. To właśnie tutaj nowe informacje są przetwarzane i przechowywane jako wspomnienia krótkotrwałe, zanim zostaną przeniesione do innych części mózgu jako pamięć długotrwała.


3. Ciała migdałowate – emocje i motywacja


Nauka języka obcego to nie tylko słownictwo i gramatyka. Emocje i motywacja mają ogromny wpływ na naszą zdolność do nauki. Ciała migdałowate, część układu limbicznego, pomagają nam przetwarzać emocje i motywować się do dalszej nauki.


4. Nauka online w szkole You&I


W dobie cyfryzacji i dostępu do technologii, nasza szkoła You&I oferuje również kursy online. Dzięki temu możesz uczyć się języka angielskiego bez wychodzenia z domu, korzystając z nowoczesnych narzędzi i materiałów dostępnych w naszej platformie e-learningowej. Nasi doświadczeni lektorzy są dostępni online, aby pomóc Ci w każdym etapie Twojej nauki.


Nauka języka obcego to skomplikowany proces angażujący różne części naszego mózgu. Dzięki połączeniu obszarów odpowiedzialnych za mowę, pamięć i emocje, jesteśmy w stanie przyswajać i używać nowego języka w praktyce. Dlatego warto dbać o swój mózg, dostarczając mu regularnych dawek językowych wyzwań, zarówno w tradycyjnej, jak i online formie!

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

W języku angielskim istnieje kilka czasów, które służą do wyrażania różnych momentów w czasie oraz ich relacji. Oto główne czasy wraz z krótkim opisem i przykładami zdań dla każdego z nich: Present Si

Opis obrazka stanowi istotny element oceny Twoich umiejętności językowych na każdym egzaminie, czy to matura ustna, FCE, CAE, czy CPE. Pamiętaj, że kluczowe jest zrozumienie charakteru egzaminu, dlate

bottom of page