top of page
Szukaj

Egzaminy z języka angielskiego - co, jak i gdzie?

Czy chcesz zdobyć międzynarodowy certyfikat z języka angielskiego, który potwierdzi Twój poziom i ułatwi Ci studia, pracę lub podróże? Jeśli tak, to powinieneś znać różne rodzaje egzaminów, które możesz zdawać. Oto niektóre z nich:


- Egzaminy Cambridge English Qualifications - są to egzaminy organizowane przez Cambridge Assessment English, część Uniwersytetu Cambridge. Egzaminy te są podzielone na sześć poziomów, od A1 do C2, zgodnie ze Skalą Poziomów Rady Europy (CEFR). Niektóre z najbardziej znanych egzaminów Cambridge to: KET (A2), PET (B1), FCE (B2), CAE (C1) i CPE (C2). Są one uznawane na całym świecie przez szkoły, uniwersytety i pracodawców.

- IELTS - jest to egzamin organizowany przez British Council, IDP Education i Cambridge Assessment English. Jest on wymagany przez wiele uczelni, organizacji i rządów na całym świecie, zwłaszcza w krajach anglojęzycznych. Sprawdza on cztery umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Jest on podzielony na dwie wersje: IELTS Academic (dla osób chcących studiować lub pracować w środowisku akademickim) i IELTS General Training (dla osób chcących emigrować lub pracować w środowisku ogólnym). Ocenia on poziom językowy od 1 do 9, zgodnie ze Skalą Poziomów Rady Europy (CEFR).

- TOEFL - jest to egzamin organizowany przez ETS (Educational Testing Service), organizację zajmującą się tworzeniem i przeprowadzaniem egzaminów sprawdzających umiejętności językowe oraz badaniami w dziedzinie edukacji. Jest on bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie jest wymagany przez wiele uczelni i organizacji. Sprawdza on cztery umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Jest on podzielony na dwie wersje: TOEFL iBT (internet-based test) i TOEFL PBT (paper-based test). Ocenia on poziom językowy od 0 do 120 punktów.


To tylko niektóre z najpopularniejszych egzaminów z języka angielskiego. Istnieją też inne egzaminy, takie jak TOEIC, BEC, BULATS, PTE czy OET. Wybór egzaminu zależy od celu, dla którego chcesz go zdawać, poziomu językowego, który chcesz potwierdzić, oraz preferencji osobistych.


Jeśli chcesz się przygotować do któregoś z tych egzaminów, zapraszamy Cię do You&I - Twoje Lekcje Prywatne. Oferujemy kursy językowe przygotowujące do egzaminów Cambridge English Qualifications, IELTS lub TOEFL. Nasze kursy są dostosowane do Twojego poziomu, celu i stylu nauki. Uczysz się w małych grupach lub indywidualnie, w Białymstoku lub online, z doświadczonymi i wykwalifikowanymi nauczycielami. Na naszych kursach językowych rozwijasz wszystkie umiejętności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Oferujemy Ci bogaty pakiet materiałów dydaktycznych, testów i ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć swój wymarzony wynik na egzaminie. Nie czekaj dłużej i zapisz się już dziś na kurs językowy w You&I - Twoje Lekcje Prywatne. Zacznij swoją przygodę z językiem angielskim!

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Long weekend? 25 questions to ask your advanced students

Rozmowa z uczniami na temat ich czasu wolnego jest ważna z kilku powodów: 1. Zrozumienie ich zainteresowań: Pozwala to na lepsze poznanie uczniów i zrozumienie, co ich fascynuje i motywuje poza szkołą

Dzień Św. Patryka

🇵🇱Dzień św. Patryka to święto obchodzone głównie w Irlandii oraz przez społeczności irlandzkie na całym świecie. Tradycyjnie ludzie uczestniczą w paradach, noszą zielone ubrania, a także często spoż

Comments


bottom of page